با عملی کردن راهبرد آینده روشن راه پیشرفت هموار می شود

آذری جهرمی:

با عملی کردن راهبرد آینده روشن راه پیشرفت هموار می شود

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی برای جوانگرایی در وزارت خود خبر داد و با تأکید بردرج هشتگ آینده روشن گفت : با عملی کردن راهبرد راه پیشرفت هموار می شود، تاکنون به ۳۰۰ مدیر جوان در این زمینه میدان عمل داده شده است .

به گزارش «ایران»، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: رکن مهم گام دوم انقلاب، جوانان هستند و اکنون زمان میدان دادن به آنها است، این موضوعی است که با قانون هم حل نشده. وی در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ای برای جوانگرایی و «نه» به ژن خوب گرایی دارید، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون به ۳۰۰ مدیر جوان میدان عمل داده و نتیجه هم گرفته است.


تا دو ماه آینده
ظرفیت شبکه فیبرنوری به ۸۴ هزار کیلومتر می رسد

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتری در کل کشور با هدف افزایش ظرفیت ارتباطات خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، ظرفیت شبکه فیبرنوری به ۸۴ هزار کیلومتر می‌رسد. به گزارش مهر، صادق عباسی شاهکوه با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور نصب و راه‌اندازی شده است، افزود: پروژه افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری کشور، در دست انجام است که بر مبنای آن تا کمتر از ۲ ماه آینده، ۱۴ هزار کیلومتر به ظرفیت شبکه فعلی افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه فیبرکشی ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌ها و شهرهای کشور رو به اتمام است، گفت: تنها کمتر از هزار کیلومتر از این پروژه باقی مانده است که امید می‌رود تا اردیبهشت ماه نهایی شود. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت هدف از اجرای این پروژه را افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور برای ارائه خدمات به اپراتورهای اینترنتی عنوان کرد و گفت: در کنار افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری، ظرفیت شبکه انتقال پهنای باند و نیز شبکه IP داخلی نیز افزایش
پیدا کرده است.

 

ورود جدی همراه اول به تولید محتوای ارزشی دیجیتالی

فعالان حوزه محتوای دیجیتال ارزشی و انقلابی و مدیران خدمات ارزش افزوده همراه اول به همفکری و مرور برنامه‌ها و تبیین نگاه جدید این اپراتور در زمینه خدمات دیجیتال پرداختند. به گزارش «ایران»، در مراسمی که اواخر هفته گذشته (۲۴ بهمن ماه) در برج همراه اول برگزار شد، «ابوذر مهرمنش»، مدیرکل خدمات ارزش افزوده اپراتور اول با اشاره به راهبرد این اپراتور در راستای تحقق چشم‌انداز جدید و توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال گفت: بخش ارزش افزوده همراه اول در راستای مأموریت تحقق رؤیای دیجیتال، قصد ورود جدی در حوزه‌هایی از جمله محتوای دیجیتال ارزشی و انقلابی بویژه محتوای ویدئویی دارد.

وی افزود: همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بنا داریم ظرفیت و توان اپراتور اول را در راستای تقویت تولید و مصرف محتوای دیجیتال ارزشی و انقلابی به کار بگیریم. این حرکت با محوریت این اپراتور و با ایفای نقش جدی تولیدکنندگان، تأمین‌کنندگان، مؤسسات و نهادهای مربوطه صورت می‌گیرد. حمایت همراه اول شامل تأمین پلتفرم پرداخت و پلتفرم انتشار محتوا، مشارکت در تبلیغات و ارزان کردن ترافیک سرویس‌های مورد نظر است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *